Veľká noc na Fatraparku 2 s tradíciami

15.04.2012

Kultúrne vystúpenie folklórneho súboru Sliačanka

Počas týchto veľkonočných sviatkov privítal apartmánový dom Fatrapark 2 šíriteľov ľudovej duchovnej kultúry i tradičných šikovných remeselníkov z Liptova.  Na pestrý program sa prišli pozrieť ubytovaní hostia, ale aj ľudia z blízkeho okolia, ktorých pobavilo nedeľňajšie vystúpenie speváckeho folklórneho súboru Salatín a detského folklórneho súboru Sliačanček z Liptovských Sliačov. Zlatým klincom programu bolo pálenie Murieny.

Folklórny súbor Salatín pred Fatraparkom 2 na Veľkonočné sviatky 2012

Pálenie Murieny ako symbol konca zimy

Členovia speváckeho súboru Salatín spolu s mladším súborom Sliačanček odprevadili ľudovými piesnami zlú, studenú Morienu. Nám za ňou bolo aj trochu ľúto, veď popri vyháňaní  studenej zimy nám tým symbolicky skončila aj hlavná lyžiarska sezóna, ktorá túto poslednú zimu bola naozaj štedrá na sneh a kvalitné podmienky.

Tak to ale v prírode má byť a preto aj hŕstka posledných lyžiarov v kombinézach s úsmevom fotili a podporovali lokálnu tradíciu. Všetkým za toto skvelé symbolické divadlo ešte raz ďakujeme.

Tvorivé dielne a divadielko pre deti

Team Fatraparku 2 nezabudol ani na tých najmenších a pripravil pre deti bohatý program. Tí najmladší sa tešili na divadelné predstavenie občianskeho združenia Ofina – na rozprávku Ako išlo vajce na vandrovku.

Po rozprávke sa v programe pre deti mohli najmenší návštevníci spolu s rodičmi realizovať výrobou rôznych jarných,veľkonočných ozdôb v tvorivých dielnach v spoločenskej miestnosti. Vo veľkom sa maľovalo, strihalo, lepilo pričom nám všetky deti ukázali že sú šikovné a jarná, či veľkonočná téma bola skvelou inšpiráciou na ich fantáziu.

Tvorivé dielne pre deti a program pe šikovné ruky remeselníkov z Liptova

Z typických ukážok tradičných remesiel Liptova bolo zaujímavé sledovať výrobu veľkonočných korbáčov. Deti a samozrejme aj dospelí si mohli výrobu korbáča aj sami vyskúšať a efektný veľkonočný nástroj hneď vyskúšať. Všetky deti si napokon svoje výrobky mohli zobrať zo sebou ako veľkonočný darček z Fatraparku :)

Galeria

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.