Odporúčame – Krátka túra z Fatraparku na Malinné

04.09.2017

Keď na Liptove panuje príjemné počasie s dobrou viditeľnosťou odporúčame absolvovať krátky výlet od naších apartmánov v Hrabove na vrchol Malinné, čo je najvyšší bod strediska Malinô Brdo.

My sme šlapali po vyhliadkovej trase a tento relatívne krátky no mierne namáhavý výlet doporučujeme každému návštevníkovi Hrabova ktorý túži po krátkej túre s početnými výhľadmi na okolité hory. Za hodinku približnú hodinu šlapania z Hrabova Vás odmena prekrásnej Liptovskej panorámy neminie. Veď posúďte sami nižšie ako sme dopadli my :)

Posledný pohľad na Fatrapark 2 a ide sa na túru na Malinô Brdo

Posledný pohľad na apartmány Fatrapark a ide sa na túru.

Rýchle občertvenie pri vodnej nádrži Hrabovo

Po asi 100 mestroch sme sa zastavili na rýchle občerstvenie pri vodnej nádrži Hrabovo a potom dobre hydratovaní sme sa vydali na túru .

Pohľad z vyhliadkovej zjazdovky smerom k Fatraparku

Ešte raz sme zamávali vykúkajúcim balkónom apartmánového domu Fatrapark 2 , porozprávali sa s muflónmi z obory a začali sme stúpať po vyhliadkovej trase (v zime tá pomalá zjazdovka) smerom k vrcholu Malinô Brdo.

Tesne pred výstupnou stanicou strediska Skipark Malinô Brdo

Po chvíli stúpania sme boli očarení prvými výhľadmi na okolité horstvá. No a o niečo neskôr sme konečne uvideli aj náš cieľ - Malinné.

Liptov a Nízke Tatry z Malina Brda

Po zdolaní Vyhliadkovej trasy prišlo strmejšie stúpanie smerom k Malinô Brdo, to sme boli už v strednej stanici strediska Malinô Brdo Resort. Čím strmšie sme stúpali tým rýchlejšie sa začala panoráma okolitých pohorí dvíhať a my sme boli prinútení otáčať krkom ešte viac alebo šlapať cúvaním.

Malinô Brdo, v pozadí Liptov a Nízke Tatry

Na vrchole Malinné, vrchol strediska Malinô Brdo bolo stále príjemne teplo a bezvetrie. Pokojná atmosféra, okolité výhľady a ticho nás očarilo a tak sme zostali pozorovať panorámu Liptova a okolitých pohorí dobrú hodinku.

Dolu to už bola pohodička a celá túra mala charakter nenamáhavej prechádzky. Pre všetkých, ktorí už toľko šlapať predsa nemôžu v prevádzke je stále kabínkova lanovka z údolnej stanici v Hrabove. Tá sa dá využiť aj pre unavených turistov ktorí sa už dolu po vlastných vybrať nechcú.

V každom prípade takýto výlet odporúčame každému návštevníkovi Hrabovskej doliny. Priznáme sa, že raz sme spravili chybu a na výlet sme pozvali rodinu s malými deťmi, kočármi a podobne. Takéto obsadenie na túru po vychádzkovej určite nevoľte pokiaľ nie ste vrcholoví športovci, pretože vytlačenie kočára po vychádzkovej je naopak taká zaberačka ktorá Vás odpáli do konca dňa... :)

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.