Malinô Brdo (12.6.2021 16:00):
18.6 °C

Hrabovo — Čo ponúka Hrabovská dolina v lete?

09.04.2019

Hrabovo je vyhľadávaná oblasť s atrakciami najmä v letnom období

Populárna dolina Hrabovo pri Ružomberku je jednou z najobľúbenejších rekreačných dolín s ponukou ubytovania na Liptove. Najmä v lete Hrabovská dolina otvára možnosti pre oddych, kultúru, či aktívnu dovolenku pre rodiny, páry a partie.

Hrabovo je zároveň tichá prírodná mestská časť Ružomberka, ktorá sa nachádza v doline pohoria a národného parku Veľká Fatra, len pár minút od centra Ružomberku.

Náučný chodník okolo Hrabova

Hrabovská vodná nádrž je hlavným lákadlom pre turistov v doline. Okolo vodnej plochy je vybudovaný náučný chodník ideálny na prechádzky a prírodné scenérie Veľkej Fatry. Na stanovištiach s tabuľami si môžu hlavne deti precvičiť znalosti s okolitej bohatej prírody.

Hrabovská kyslíková dráha

Kyslíková dráha je ďaľšou novinkou v Hrabove pre zlepšenie kondície všetkých vekových kategórií a hlavne Vás návštevníkov apartmánov v Hrabovskej doline, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych v krásnej prírode. Celá trať Kyslíkovej dráhy v Hrabove meria 1,3 km a pozostáva zo 6 drevených stanovíšť. Voľné prekážky kyslíkovej dráhy sú postavené tak, aby sa dali precvičiť všetky partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke návštevník nájde popis správneho cvičenia.

Kyslíková dráha v Hrabove pri Ružomberku

Kúpanie, člnkovanie, aquazorbing, aquaskipping a letná pláž v Hrabove

Pre aktívnejších je tu južná strana Hrabova s plážou a lavičkami. Tu sa ľudia v lete často opaľujú a hrajú rôzne hry a je povolené aj kúpanie v plytkej časti nádrže. Práve Hrabovská nádrž bola zrekonštruovaná na prírodné kúpalisko s udržiavanými plážami a je najväčším lákadlom pre teplé letné počasie.

Vodná nádrž Hrabovo v lete ponúka aj aquazorbing (chodenie po hladine v uzavretej guli), aquaskipping (skákanie či voľné plachtenie po vode) člnkovanie v prenajatých člnoch. Počas sezóny na brehoch Hrabova posedávajú rybári, Hrabovo je aj populárna lokalita pre rybolov a po úhrade turistického poplatku si môžu ryby zachytať aj dovolenkoví rybári.

Tarzánia - lanová dráha

Lanová dráha Tarzánia Hrabovo sa nachádza v blízkosti parkoviska a nástupnej stanice lanovky strediska Malinô Brdo. Zábavná sústava lanových prekážok zabaví na dlhé hodiny nielen deti ale aj dospelých. Lanové bludisko Tarzánia je mimoriadne bezpečná aktivita pod dozorom certifikovaných profesionálov.

Samozrejmosťou je horolezecký komplet a prilba  zdarma pre každeho. Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 145 m. Červená (dlhšia) trasa meria 295 m a detská trasa 59 m. Naši klienti majú nárok na zľavu až do výsky -20%.

Tarzania HrabovoZIPLINE Hrabovo

Od leta 2015 má pre Vás Hrabovo pripravenú ďaľšiu lanovú atrakciu ZIPLINE Hrabovo. Tentokrát je to najdlhšia lanová cesta na Slovensku kde si môže naozaj každý vychutnať adrenalínový výlet ponad vodnú plochu v Hrabove s pristátím v lanovej dráhe Tarzánia.Lanovka a bicyklovanie v Hrabove

Cykloturistika, bycikle, kolobežky, korčule, motokári v Habove

Okolie Hrabovskej doliny ponúka skoro nekonečné možnosti pre bicyklovanie i pešiu turistiku. Každý rok sa kvalita aj počet cyklotrás zvyšuje, k čomu prispieva najmä zvýšený záujem o cykloturistiku na Liptove. Ak ste našimi hosťami a plánujete sa bicyklovať počas Vášho pobytu, smelo do toho! O Vaše bicykle bude postarané. Apartmány majú vlastné kóje, kde si môžete bicykle uskladniť, prípadne ich odparkovať do stojanu pred domom.

Bikepark Malinô Brdo

Bikepark Malinô Brdo Ružomberok patrí medzi najlepšie bikerské strediská na Slovensku a je súčasťou seriálu Slovenského pohára v downhille. S celkovou dĺžkou viac ako 10 km trás sľubuje adrenalínový zážitok alebo zábavný prechod lesným terénom aj pre menej skúsených na 3 hlavných trasách odstupňovaných podľa náročnosti. Úseky cyklotrás sú teda vhodné pre terénne kolobežky, motokáry, horské aj vlastné bicykle.

Bicykle alebo kolobežky Vám z Hrabova na štart pohodlne vyvezú na 8-miestnej kabínkovej lanovke. V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky v Hrabovskej doline sa nachádza požičovňa značkových bicykloch a vybavenia. Naši hostia majú zľavy na bikepass, výstroj, či prenájom bicykla, kolobežky alebo motokáry.

Turistické trasy pre deti z Hrabovskej doliny

Mnohým z našich hostí učarovali krásne turistické trasy z Hrabovskej doliny. Je ich skutočne neúrekom a na túru sa môžu vybrať nielen dospelí, ale aj deti!


Medvedia cesta - nenáročná túra aj pre rodiny s malými deťmi

Medvedia cesta je nový náučný chodník v Hrabovskej doline, ktorý dospelým i detským návštevníkom zábavnou formou priblíži život medveďa lesného. Medvedia cesta je príjemná a nenáročná turistická trasa a poľahky ju zvládnu aj rodiny s malými deťmi. V rámci čarovnej prechádzky lesom sa turisti zastavia pri siedmich stanovištiach a dozvedia sa základné informácie o medveďovi hnedom, miestnom patriotovi. Okrem informačných tabúľ počas trojkilometrovej cesty natrafia aj na fototapety, medvedí bunker aj medvediu kúpeľňu.

Trasa Medvedej cesty začína pri našom apartmánovom dome Fatrapark 2 v Hrabove pri priehrade a končí pri Mini Farme pod vrchom Sidorovo, nemusí to však nevyhnutne byť jej koniec. V blízkom okolí je nespočetne veľa ďalších zaujímavých miest, s ktorými sa dá táto pešia trasa pekne skombinovať a predĺžiť si tak rodinný výlet.

Obrovo a Obrova cesta - prechádzka za obrom do Čutkovskej doliny

Obrovo je detský areál v Čutkovskej doline iba na skok z Hrabova. Obrovo je unikátnym miestom pre turistiku s deťmi na Liptove. Obor Čutko žije v Čutkovskej doline už dlhé roky a Čutkovská dolina je vlastne pomenovaná po ňom. Čutko sa obzvlášť rád prechádza po jednej trase v lese, pomenovanej ako Obrova cesta. Na obľúbených miestach si nechal niekoľko svojich vecí, na ktoré počas prechádzky určite natrafíte.

Galeria

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.