Malinô Brdo (23.4.2018 16:58):
17.4 °C

Hrabovo — Čo ponúka Hrabovská dolina v lete?

22.03.2017

Hrabovo je vyhľadávaná oblasť s atrakciami najmä v letnom období

Populárna dolina Hrabovo pri Ružomberku je jednou z najobľúbenejších rekreačných dolín s ponukou ubytovania na Liptove. Najmä v lete Hrabovská dolina otvára možnosti pre oddych, kultúru, či aktívnu dovolenku pre rodiny, páry a partie.

Hrabovo je zároveň tichá prírodná mestská časť Ružomberka, ktorá sa nachádza v doline pohoria a národného parku Veľká Fatra, len pár minút od centra Ružomberku.

Náučný chodník okolo Hrabova

Hrabovská vodná nádrž je hlavným lákadlom pre turistov v doline. Okolo vodnej plochy je vybudovaný náučný chodník ideálny na prechádzky a prírodné scenérie Veľkej Fatry. Na stanovištiach s tabuľami si môžu hlavne deti precvičiť znalosti s okolitej bohatej prírody.

Hrabovská kyslíková dráha

Kyslíková dráha je ďaľšou novinkou v Hrabove pre zlepšenie kondície všetkých vekových kategórií a hlavne Vás návštevníkov apartmánov v Hrabovskej doline, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych v krásnej prírode. Celá trať Kyslíkovej dráhy v Hrabove meria 1,3 km a pozostáva zo 6 drevených stanovíšť. Voľné prekážky kyslíkovej dráhy sú postavené tak, aby sa dali precvičiť všetky partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke návštevník nájde popis správneho cvičenia.

Kyslíková dráha v Hrabove pri Ružomberku

Kúpanie, člnkovanie, aquazorbing a letná pláž v Hrabove

Pre aktívnejších je tu južná strana Hrabova s plážou a lavičkami. Tu sa ľudia v lete často opaľujú a hrajú rôzne hry či príležitostne je povolené kúpanie v plytkej časti nádrže. Práve Hrabovská nádrž bola poslednú zimu zrekonštruovaná na prírodné kúpalisko a je najväčším lákadlom pre teplé letné počasie.

Vodná nádrž Hrabovo v lete ponúka aj aquazorbing (pobehovanie po hladine v uzavretej guli), člnkovanie v prenajatých člnoch. Počas sezóny na brehoch Hrabova posedávajú rybári, Hrabovo je aj populárna lokalita pre rybolov a po úhrade turistického poplatku si môžu ryby zachytať aj dovolenkoví rybári.

Tarzánia - lanová dráha

Lanová dráha Tarzánia Hrabovo sa nachádza v blízkosti parkoviska a nástupnej stanice lanovky strediska Malinô Brdo. Zábavná sústava lanových prekážok zabaví na dlhé hodiny nielen deti ale aj dospelých. Lanové bludisko Tarzánia je mimoriadne bezpečná aktivita pod dozorom certifikovaných profesionálov.

Samozrejmosťou je horolezecký komplet a prilba  zdarma pre každeho. Modrá (kratšia a ľahšia) trasa meria 145 m. Červená (dlhšia) trasa meria 295 m a detská trasa 59 m. Naši klienti majú nárok na zľavu až do výsky -20%.

Tarzania HrabovoZIPLINE Hrabovo

Od leta 2015 má pre Vás Hrabovo pripravenú ďaľšiu lanovú atrakciu ZIPLINE Hrabovo. Tentokrát je to najdlhšia lanová cesta na Slovensku kde si môže naozaj každý vychutnať adrenalínový výlet ponad vodnú plochu v Hrabove s pristátím v lanovej dráhe Tarzánia.Lanovka a bicyklovanie v Hrabove

Cykloturistika, bycikle, kolobežky, korčule, motokári v Habove

Okolie Hrabovskej doliny ponúka skoro nekonečné možnosti pre bicyklovanie. Každý rok sa kvalita aj počet cyklotrás zvyšuje, k čomu prispieva najmä zvýšený záujem o cykloturistiku na Liptove. Ak ste našimi hosťami a plánujete sa bicyklovať počas Vášho pobytu - radíme Vám smelo do toho! O Vaše bicykle bude postarané. Apartmány majú vlastné kóje kde si môžete bicykle uskladniť prípadne odparkovať do stojanu pred domom.

Bikepark Malinô Brdo

Bikepark Malinô Brdo Ružomberok patrí medzi najlepšie bikerské strediská na Slovensku a je súčasťou seriálu Slovenského pohára v downhille. S celkovou dĺžkou viac ako 10 km trás sľubuje adrenalínový zážitok alebo zábavný prechod lesným terénom aj pre menej skúsených na 3 hlavných trasách odstupňovaných podľa náročnosti. Úseky cyklotrás sú teda vhodné pre terénne kolobežky, motokáry aj vlastné bicykle.

Bicykle alebo kolobežky Vám z Hrabova na štart pohodlne vyvezú na 8-miestnej kabínkovej lanovke. V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky v Hrabovskej doline sa nachádza požičovňa značkových bicykloch a vybavenia. Naši hostia majú zľavy na bikepass, výstroj, či prenájom bicykla, kolobežky alebo motokáry.Galeria

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.