Malinô Brdo (12.6.2021 16:00):
18.6 °C

TOP 5 miest, kam vziať deti na výlet za zvieratkami

10.04.2019

Deti milujú prírodu a hry, mnohé z nich sa ale najviac potešia stretnutiu so zvieratkami. Vybrali sme pre vás preto 5 destinácií blízko našich apartmánov Fatrapark 2, kam ísť s deťmi pozrieť zvieratká.

1. Mini Zoo Sidorovo

Mini farma Sidorovo leží na Vlkolínskych lúkach pod kopcom Sidorovo. Nájdeme tu hospodárske zvieratá ako sliepky, ovce, kozy, prasiatka, zajačiky, ale aj pestrofarebné pávy. Výhodou je, že zvieratká sú už zvyknuté na ľudský dotyk a nechajú sa s radosťou pohladiť. A zatiaľ, čo sa vaše ratolesti budú blázniť na kolotoči, hojdačke či starať o zvieratká, vy si môžete perfektne oddýchnuť v drevenom altánku či na vyrezávaných lavičkách. Ak sa chcete zdržať dlhšie, môžete využiť aj ohniská a niečo si opiecť, prípadne po dohode s majiteľom si uvariť guláš. Od Fatraparku ju delia približne 4 km peši po turistickej značke alebo autom za asi 10 minút.

2. Areál Kozí vŕšok - zoo a reštaurácia

Kozí vŕšok je reštaurácia so zaujímavou architektúrou a s krásnym otvoreným ohniskom, kde sa pri čakaní na jedlo nebudete nudiť. Deti jednoducho vybehnú na dvor, kde sa zahrajú na ihrisku alebo budú pozorovať zvieratká v zoo. Všetky tieto atrakcie Kozieho vŕšku sú pre zákazníkov zadarmo. Ak premýšľate, kam sa ísť najesť s deťmi, odporúčame reštauráciu Kozí vŕšok asi 17 minút od Fatraparku.

3. Salaš Krajinka

Reštaurácia Salaš Krajinka vám ponúka to najlepšie z tradičnej slovenskej kuchyne. Pôvodne skutočne slúžila ako salaš a jeho súčasní majitelia sa rozhodli, že tento odkaz aj zachovajú. Pri návšteve preto zažijete pravú atmosféru starých bačov a pastierov. Na vlastné oči sa budete môcť pozrieť na chov oviec, ako sa pasú, doja aj ako sa ručne spracováva ovčie mlieko. Od Fatraparku je salaš vzdialený len 7 km, čo je asi 10 minút cesty autom.

4. ZOO Kontakt

Zoo Kontakt na severnom brehu Liptovskej Mary je úžasným miestom, kam sa vybrať s deťmi za zvieratkami. Čaká tu nás viac ako 400 tunajších aj exotických zvierat, ktoré sa narodili v ľudskom prostredí. Zvieratá vychovávané ľuďmi privykli na ľudský kontakt, preto v zoo zažijete neuveriteľné stretnutie so zvieratami bez mreží či plotov. A keď už budete v blízkosti Tatralandie, môžete zájsť aj do Motýlej záhrady alebo vyskúšať iné atrakcie zábavného parku. Z našich apartmánov sa tam autom dostanete za približne 30 minút.

5. Rozprávková vtáčia záhrada

Rozprávková vtáčia záhrada sa nachádza v malebnom Revúckom údolí v obci Liptovské Revúce asi 30 minút od apartmánov Fatrapark. „Vtáčí raj“ slúži vtáčikom ako celoročný hotel s plnou penziou. V areáli pre nich zakladateľ Miroslav Saniga vybudoval 60 samorastových kŕmidiel a 130 vtáčích búdok na spanie i hniezdenie. Nachádza sa tu aj 12 billboardov s nakreslenými alebo odfotenými vtáčikmi a poučnými informáciami s lyrickým nádychom. Vtáčia záhrada je idylické miesto s praktickým aj umeleckým významom, z ktorého budete odchádzať s nezabudnuteľným zážitkom. Cesta z našich apartmánov do Vtáčieho raja trvá iba pol hodinku.

A ak sa vám nikam nechce, nezabúdajte, že hneď za našimi apartmánmi sa pasú naše muflóny. Stačí iba vyjsť na balkón a môžete celý deň pozorovať, ako sa prechádzajú pomedzi stromy.

Galeria

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.