Malinô Brdo (12.6.2021 17:00):
18.0 °C

Najlepšie vodné atrakcie - Liptovská Mara

01.04.2019

Vodná nádrž Liptovská Mara je ideálnym miestom pre rybolov, rozličné vodné športy alebo nádhernú plavbu loďou Mária. Cez leto je lákadlom pre všetkých priaznivcov vodných športov ako surfovanie, plávanie, člnkovanie, jazda na motorových člnoch či vodných skútroch a mnoho iných atrakcií rovno v dvoch centrách, Marina Liptov a Mara Fun.

Marina Liptov

Marina Liptov je športovo – rekreačné stredisko v obci Bobrovník, ktoré disponuje vlastným mólom a plážou, kde sa za sprievodu hudby môžete okúpať a zabaviť. Lodenica a centrum vodných športov ponúka návštevníkom na zapožičanie kanoe, pramice, Stand Up Paddleboard, Jumbo SUP či obľúbený rekreačný vodný bicykel. Rovnako si môžete prenajať loď, či už čln, elektroloď, gumený čln, motorový čln alebo plachetnicu.

Obľúbenou medzi turistami je i vyhliadková plavba na motorovom člne, na ktorej preskúmate všetky zátoky nádrže a priamo od kapitána sa tiež dozviete aj o histórii vzniku Liptovskej Mary. Nezabudlo sa ani na milovníkov rekreačného jachtingu alebo tých, ktorí by si ho radi vyskúšali.

Toto „Liptovské more“ je dokonalým miestom pre výučbu jachtingu pod dohľadom profesionálnych inštruktorov. Ak sa chcete podieľať na vytvorení jachtárskeho klubu, môžete kotviť aj priamo v prístave Marina Liptov, kde vás bude každé leto čakať príjemná priateľská atmosféra, grilovanie a rôzne kultúrne podujatia. Viac o Marina Liptov sa dočítate tu.

Mara FUN – vodné a adrenalínové aktivity

Mara FUN je miestom pre všetkých, túžiacich po väčšom adrenalíne. Na pláži Liptovskej Mary si každý nájde to svoje. Motorový čln so silou 500 koní je stvorený pre rýchlu jazdu so skúseným kapitánom, pričom kurz udávate vy. Na vyjašenie je tu zase vodný skúter a ak si netrúfate riadiť ho, inštruktori vás radi povozia.

Radi by ste si zafurfovali? Nemusíte ísť k moru, stačí vyskúšať Wakesurfing alebo Wake – Ski – Kneeboard, ktoré sú zase skvelou alternatívou zimných športov. Skúsenejší sa môžu povoziť aj na lane za skútrom. Pre pokojnejšie typy je dobrou voľbou kajak, či už chcete ísť vlastnou cestou, alebo zúčastniť sa výletu so sprievodcom. A tí, čo chcú zažiť nefalšovanú zábavu, ocenia nafukovacie atrakcie ako napríklad nafukovací banán alebo dvojkoleso, na ktorom vás cez vlny a prudké zákruty potiahne rýchly čln. Odporúčame vyskúšať aj Flyboard, kde vás prúd vody nadnáša natoľko, až máte pocit, že lietate nad hladinou vody! Viac o atrakciách aj pre deti a rodiny sa dočítate tu.

Loď Mária – vyhliadková plavba

Ak chcete zažiť čarovnú plavbu loďou a vychutnať si prekrásny pohľad na okolité Západné a Nízke Tatry či Chočské vrchy, vyberte sa na plavbu loďou Mária. Loď Mária pochádza z Ruska a pôvodne mala kapacitu až 90 miest na státie. To však nebolo veľmi komfortné a preto bola kapacita neskôr znížená na 55 miest. Odvtedy sa návštevníci vedia pohodlne usadiť a výhľad z lode je hneď krajší. Na lodi sa navyše dajú organizovať aj oslavy, párty či firemné akcie, stačí sa dohodnúť.

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.