Malinô Brdo (13.4.2021 03:00):
9.9 °C

Malinné

Vrch Malinné – Okolie Fatraparku

Odmena, ktorá sa naskytne pri výstupe na Malinné (1 209,2 m.n.m.), chytá za srdce. Panoráma národného parku Veľká Fatra a Nízke Tatry spolu s celou Liptovskou kotlinou uzatvárajú z druhej strany Vysoké Tatry. Malinné je najvyšším bodom strediska Ski & Bike Malinô Brdo v severovýchodnej časti Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok a rekreačnou dolinou Hrabovo, ktorá je zároveň úvodnou stanicou lanovky strediska Malinô Brdo.

Náš tip: Krátka túra z Hrabova na Malinné

Na Malinné vedú z Hrabovskej doliny dve ľahké pešie túry. Jedna priamo okolo apartmánov Fatrapark po výhliadkovej trase, druhá z opačnej strany po asfaltovej ceste cez hustý les. Obe sú mierne intenzívne, preto odporúčame pevnú obuv a vziať si so sebou dostatočné množstvo vody.

Pre seniorov alebo pohodlnejších turistov je tu počas sezón tretie riešenie. Lanovka strediska Malinô Brdo, ktorá ušetrí polovicu cesty a nerušene odhalí panorámu Liptova už po pár minútach v kabínke.

Súvisiaci článkok: Krátka túra z Hrabova na Malinné

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.