Malinô Brdo (13.4.2021 02:00):
9.9 °C

Vodná nádrž Hrabovo - vodné atrakcie v Hrabove

Vodná nádrž Hrabovo v Hrabovskej doline - Okolie

Vodná nádrž Hrabovo sa rozprestiera v nádhernom lesnom prostredí Hrabovskej doliny blízko mesta Ružomberok. Vodná priehrada bola pôvodne vybudovaná pre zásobovanie bavlnárskych závodov. Dnes sa však využíva na rekreačné účely a cez leto sa stáva obľúbeným miestom pre všetkých milovníkov vody. Turisti nádrž využívajú hlavne na kúpanie, člnkovanie, rybolov aj adrenalínové vodné športy ako aquazorbing a aquaskipper. Dobrý prístup do vody zabezpečujú udržiavané pláže v okolí nádrže, kde si návštevníci môžu oddýchnuť alebo sa opaľovať.

Člnkovanie

Požičovňa člnkov v Hrabovskej doline pod dozorom inštruktora je k dispozícii od júla do konca augusta. Člnkovanie s výhľadom na krásnu okolitú prírodu a na vrch Malinné ocenia najmä pokojné povahy, romantické duše alebo všetci bažiaci po pravom vodáckom zážitku. Nové veslice sú určené pre 4 osoby, preto sú vhodné aj ako spestrenie dovolenky pre rodiny s deťmi, ktoré môžu počas plavby pozorovať plávajúce ryby, ktorých je v nádrži neúrekom.

Aquazorbing

Aquazorbing na vodnej nádrži Hrabovo patrí medzi ľahké adrenalínové športy, vhodné aj pre deti. Pri aquazorbingu si užijete šport a bezpečnú zábavu na vode. Vďaka veľkej priesvitnej guli z priehľadného PVC sa budete môcť poprechádzať po vodnej hladine Hrabovskej nádrže. Rýchlosť aj spôsob pohybu aguazorbu závisí od tempa a pohybov, aké zvolíte. Síce sa ovládanie gule s priemerom dva metre môže zdať náročné, každý si rýchlo nájde vlastný systém a užije si jedinečné chodenie po vode.

Aquaskipper

Aquaskipper alebo tzv. „vodný vták“ je nový druh vodnej atrakcie, pri ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. Toto vodné skákadlo nepotrebuje palivo ani špeciálnu výbavu. Aquaskipper sa hýbe pomocou vztlaku na vodorovných plutvách, ktoré sa vlnia pod vodou pri pohybe jazdca. Kvôli minimálnemu odporu sa na ňom môžete pohybovať po vodnej hladine až rýchlosťou 30 km/h.

„Waterbird“ sa dá využiť na voľné plachtenie, cvičenie a fitness na vode, skákanie po hladine, surfing na vlnách a na mnohé iné vodné aktivity. S aquaskipperom zažijete veľa zábavy a navyše si zlepšíte aj fyzickú kondíciu.

Rybolov v Hrabove

Nádrž Hrabovo je svojou rozlohou 1,8 ha a hĺbkou 7 – 10 m ideálnym miestom na rybačku. V jej vodách sa preháňajú húfy rýb. Vyskytuje sa tu pstruh dúhový, pstruh potočný, pstruh jazerný, šťuka, zubáč, jalec hlavatý, ostriež a kapor rybničný. Natrafiť však môžete aj na sumca, boleňa, podustvu a úhora.

Rybárske povolenie vybavuje Slovenský rybársky zväz – Rada Žilina.

Cenník rybárskych povoleniek na Liptove:

Rybársky lístok Cena za deň
hosťovací lístok - Slovenský občan 7 €
hosťovací lístok - Cudzinec 16,60 €

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.