Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Odporúčame – Krátka túra z Fatraparku na Malinné

01.04.2018

Keď na Liptove panuje príjemné počasie s dobrou viditeľnosťou, odporúčame absolvovať krátky výlet od našich apartmánov v Hrabove na vrchol Malinné, čo je najvyšší bod strediska Malinô Brdo.

My sme šlapali po vyhliadkovej trase a tento relatívne krátky, no mierne namáhavý výlet odporúčame každému návštevníkovi Hrabova, ktorý túži po krátkej túre s početnými výhľadmi na okolité hory. Za približne hodinu šlapania z Hrabova Vás odmena prekrásnej Liptovskej panorámy neminie. Veď posúďte sami, ako sme dopadli my. :)

Posledný pohľad na Fatrapark 2 a ide sa na túru na Malinô Brdo

Posledný pohľad na apartmány Fatrapark a ide sa na túru.

Rýchle občertvenie pri vodnej nádrži Hrabovo

Po asi 100 metroch sme sa zastavili na rýchle občerstvenie pri vodnej nádrži Hrabovo a potom sme sa dobre hydratovaní vydali na túru.

Pohľad z vyhliadkovej zjazdovky smerom k Fatraparku

Ešte raz sme zamávali vykúkajúcim balkónom apartmánového domu Fatrapark 2, porozprávali sa s muflónmi z obory a začali sme stúpať po vyhliadkovej trase (v zime tá pomalá zjazdovka) smerom k vrcholu Malinô Brdo

Tesne pred výstupnou stanicou strediska Skipark Malinô Brdo

Po chvíli stúpania sme boli očarení prvými výhľadmi na okolité horstvá. No a o niečo neskôr sme konečne uvideli aj náš cieľ - Malinné.

Liptov a Nízke Tatry z Malina Brda

Po zdolaní výhliadkovej trasy prišlo strmšie stúpanie smerom k vrcholu Malinô Brdo, to sme boli už v strednej stanici strediska Malinô Brdo Resort. Čím strmšie sme stúpali, tým rýchlejšie sa začala panoráma okolitých pohorí dvíhať a my sme boli prinútení otáčať krkom ešte viac alebo šlapať cúvaním.

Malinô Brdo, v pozadí Liptov a Nízke Tatry

Na vrchole Malinné, vrchol strediska Malinô Brdo, bolo stále príjemne teplo a bezvetrie. Pokojná atmosféra, okolité výhľady a ticho nás očarilo, a tak sme zostali pozorovať panorámu Liptova a okolitých pohorí dobrú hodinku.

Dolu to už bola pohodička a celá túra mala charakter nenamáhavej prechádzky. Pre všetkých, ktorí už toľko kráčať nemôžu, v prevádzke je stále kabínkova lanovka z údolnej stanice v Hrabove. Tá sa dá využiť aj pre unavených turistov, ktorí sa už dolu po vlastných vybrať nechcú.

V každom prípade, takýto výlet odporúčame každému návštevníkovi Hrabovskej doliny. Priznáme sa, že raz sme spravili chybu a na výlet sme pozvali rodinu s malými deťmi, kočíkmi a podobne. Takéto obsadenie na túto túru určite nevoľte, pokiaľ nie ste vrcholoví športovci, pretože vytlačenie detského kočíka po vychádzkovej trase je naopak taká zaberačka, ktorá Vás odpáli do konca dňa... :)

comments powered by Disqus
Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.