Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Malinô Brdo Bike Park a cyklotrasy

Malinô Brdo Bike Park a cyklotrasy - Okolie

Bike Park Malinô Brdo je stredisko pre všetkých nadšených cyklistov, začiatočníkov i skúsenejších športovcov. Top bike park Slovenska s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km leží v prekrásnej prírode Hrabovskej doliny neďaleko mesta Ružomberok. Jeho trasy sa rozprestierajú v nadmorskej výške od 545 do 1209 m.n.m. Každý rok ho vyhľadávajú domáci i zahraniční turisti, či už túžia po oddychu, alebo adrenalíne.

Počas letnej sezóny je návštevníkom dostupná 8-miestna kabínková lanovka, ktorou sa vyvezú až priamo do strediska, odkiaľ sa môžu vydať na túru po zákutiach pohoria Veľká Fatra. Niektoré z nich sme zmienili aj v článku Top turistické trasy z Hrabova. Pre tých, čo potrebujú viac adrenalínu, sú v stredisku Malinô Brdo k dispozícii mnohé trasy pre horské bicykle, kolobežky i špeciálne káry.

Špeciálne horské kolobežky a horské káry sa dajú zapožičať priamo v stredisku, ktoré vás spolu s nimi pohodlne vyvezie lanovkou až na kopec. Pre kolobežky a káry boli tiež prispôsobené aj dve trasy – 5 km dlhá asfaltová cesta pre menej skúsených a Rookie Line pre skúsenejších zjazdárov.

Cyklisti si môžu vyskúšať aj 10 trailov pre zjazd zoradených podľa náročnosti. Najťažším z nich je trail, spĺňajúci medzinárodné kritéria s traťou dlhou 2200 m, pričom pri zjazde po nej sa prekoná výškový rozdiel asi až 400 m. Podrobnosti o konkrétnych trailoch nájdete tu.

Samotné cyklotrasy sú podľa skúseností cyklistu a náročnosti rozdelené na ľahké, stredne ťažké a ťažké.

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.