Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Park Mini Slovensko

Park Mini Slovensko - Okolie Fatraparku

Mini Park Slovensko je jedinečný park minimodelov významných slovenských kultúrnych pamiatok. Areál so zmenšeninami modelov hradov, zámkov, kostolov a iných architektonických skvostov nájdete v Liptovskom Jáne približne za pol hodinu cesty autom z apartmánov Fatrapark.

Park s miniatúrami nájdete na začiatku Jánskej doliny. Rozprestiera na takmer hektárovom pozemku, obklopenom krásnymi lesmi Liptovského kraja a horským potokom Štiavnica. Návštevníci sa vďaka poctivej a precíznej práci staviteľov môžu zblízka pozrieť na mnohé slovenské pamiatky na jednom mieste.

V rámci autenticity sú všetky modely v mierke 1:25 vyrábané tak, aby sa čo najviac priblížili svojim pôvodným verziám. Každá z detailne prepracovaných miniatúr je výsledkom poctivej ručnej práce stoviek, ba dokonca tisícok hodín práce staviteľov. Najnáročnejšia podľa zakladateľa Kamila Fischera bola zatiaľ podobizeň Bojnického zámku, ktorej výstavba trvala až 5600 hodín. Mini hrad Strečno sa zase skladá z 270-tisíc kamienkov a na fasádu radnice z Levoče bola použitá presne tá istá farba ako pri origináli. Strecha na Kaplnke sv. Michala je zložená z presne 22-tisíc šindľov, aby sa zachovala rovnaká vzorka na streche. Mini modely pamiatok dopĺňa aj železnica rovnakej veľkosti, ktorá znázorňuje trať medzi Margecanmi a Telgártom a jej okolie.

Park Mini Slovensko ocení každý, kto nemá čas alebo možnosť navštíviť všetky kúty Slovenska. Tiež je skvelým tipom na výlet pre rodiny s deťmi či pre zahraničných turistov, ktorým poslúži ako krásna ukážka historických unikátov Slovenska. Zaujímavosťou každej zmenšeniny je aj to, že na každom modeli je zámerne spravená jedna malá chyba. Dá sa ľahko zbadať, ale zároveň dobre zamaskovaná tak, aby si ju človek ihneď nevšimol. Skúsite ju nájsť?

Turistické údaje

Adresa: Liptovský Ján - Liptovská dolina, 032 03 (web)

Otváracie hodiny: Pondelok - Nedeľa (vrátane sviatkov a víkendov)

                               09.00 - 17.00 hod.

Cenník:

Dospelí

Rodinné vstupné

(2 dospelí a max. 4 deti do 18 rokov)

Zľavnené vstupné

Žiaci ZŠ, študenti SŠ a VŠ, dôchodcovia, ZŤP, ZŤP-S (sprievod zdarma)

    Deti do 6 rokov
       

Skupinové vstupné

(8 a viac osôb)

Cena 5,00 € 10,00 € 3,00 € zdarma dohodou

Vstup psov len na vodítku

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.