Malinô Brdo (18.9.2021 19:00):
8.0 °C

Rozprávková vtáčia záhrada

Rozprávková vtáčia záhrada - Okolie

Rozprávková vtáčia záhrada je rajom pre vtáčiky v malebnom prostredí Revúckeho údolia pod vrchom Čierny kameň. Zakladateľ Miroslav Saniga už v rannom detstve túžil po čo najužšom spojení s prírodou, pričom ho fascinovali hlavne operence. Tento sen sa mu splnil v dospelosti, keď založil „Vtáčí raj“ alebo „ekodvor“, ktorý slúži pre vtáčiky ako nepretržitý hotel s plnou penziou počas celého roka. V areáli nájdeme 60 veľkých samorastových kŕmidiel, 130 apartmánov - vtáčích búdok na spanie i hniezdenie a 12 billboardov s nakreslenými či odfotenými vtáčikmi a poučnými informáciami.

V tomto „hoteli“ operení hostia skonzumujú ročne okolo 1000 kilogramov slnečnice. Vo vtáčom raji je tiež najvyššia hustota kŕmidiel a búdok pre vtáky na jeden ár. Počas zimných dní v záhrade poletujú aj stovky vtáčikov, až to tam pripomína skôr akoby „vtáčí úľ“. Niektorí z miestnych operencov sa stali pravidelnými návštevníkmi Vtáčej záhrady a hostiteľovi dôverujú natoľko, že si berú semienka priamo z jeho ruky.

Vtáčia záhrada predstavuje úžasné miesto s praktickým aj umeleckým významom. Je ideálna pre milovníkov zvierat i pre rodinný výlet s deťmi, ktorým pán Saniga môže dať aj menšiu prednášku o vtáčikoch. Pre všetkých turistov, čo tento raj navštívia, bude prechádzka pomedzi nádherné búdky a kŕmidlá či pozorovanie pestrofarebných vtáčikov nezabudnuteľným zážitkom.

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.