Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Tip na výlet s deťmi - Tatrapolis - zábava pre celú rodinu

Tatrapolis - svet miniatúr - Okolie

Tatrapolis – Svet miniatúr je jedinečný zábavný park, v ktorom sa spája kováčske remeslo s cestovateľskými vášňami. Návštevníci si na ploche 1,6h môžu prehliadnuť kovové miniatúry najznámejších svetových stavieb alebo vyblázniť sa na 6 atrakciách. Atmosféru parku dopĺňa aj ulička s kováčskou dielňou, kde na vlastné oči uvidia prácu kováčov. Každý deň kováč pred divákmi rozdúcha oheň a vyrobí rozličné kovové predmety. Povie im tiež čo-to o svojom remesle, čo presne je kovadlina, ako rozžeraviť železo, ako sa ohýba či aké ťažké je kováčske kladivo. Záujemcovia sa tak dozvedia aj viac o tradíciách a umení našich predkov.

V strede parku je Zemeguľaté námestie s točiacim sa modelom Zemegule. Okolo neho je umiestnených 12 zmenšenín z kovu, ktoré sú vernými kópiami originálnych stavieb ako Socha Slobody, Sydney Opera House, Big Ben a iné. Prechádzkou pomedzi modelmi tak môžeme za krátky čas precestovať celý svet. Zaujímavosťou je, že napriek názvu parku „Svet miniatúr“, ide o pomerne veľké sochy. Napríklad Eiffelova veža meria až 7 metrov.

V cene vstupného sú aj atrakcie pre malých aj veľkých. Deti poteší jazda vláčikom Tatrapolis Expres, vozenie sa na autíčkach v autodrome alebo na retiazkovom kolotoči. Na chvíľu si tiež môžu poblúdiť v zrkadlovom labyrinte a ak túžia po troche vodnej zábavy, sú tu pre nich popletené člnky či adrenalínová Vodná strela. A ak po tom vyhladnú, stačí ich vziať do hostinca U kováča. Ak premýšľate nad miestom pre rodinný výlet, v Tatrapolise sa rozhodne nebudete nudiť. Využite tiež výhodné vstupné na tri atrakcie v okolí - Tatrapolis, Zoo Kontakt a Motýliu záhradu - a prežite krásny voľný deň s rodinou!

Turistické informácie

Adresa: Ráztocká 21, 031 05, Liptovský Mikuláš

Cenník

osoba od 3 rokov osoba/areál
Tatrapolis lístok 7 € 1 osoba / 1 areál
Combo lístok (3 parky - Tatrapolis + Zoo Kontakt + Motýlia záhrada) 14 € 1 osoba / 3 areály

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.