Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Tip na výlet s deťmi - ZOO Kontakt

ZOO Kontakt - Okolie Fatraparku

ZOO Kontakt, ktorá sa nachádza na severnom brehu nádrže Liptovská Mara pri zábavnom parku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, je tým pravým miestom pre výlet pre deti i dospelých. Návštevníci sa budú môcť zblízka pozrieť na viac ako 400 zvierat, ktoré sa nenarodili vo voľnej prírode a boli odmalička vychovávané v ľudskom prostredí. Do ZOO sa z našich apartmánov dostanete autom za približne 30 minút.

V ZOO Kontakt zažijete neopakovateľné stretnutie so zvieratami bez mreží či plotov. Po zoo vás prevedú ošetrovatelia, ktorí vám zábavnou a uvoľnenou formou priblížia život zvierat a odpovedia na mnohé otázky, ktoré vás zaujímajú. Nevynechajú ani zaujímavé osobné zážitky a príhody so zvieratami.

ZOO Kontakt má pre turistov pripravené viaceré expozície rozličných druhov zvierat. Mnohých návštevníkov zaujmú hlavne šelmy, ako sú lev, tiger či medveď. Na Slovensko tiež prináša aj kus austrálskej exotiky v podobe kontaktného výbehu s kengurami. Rovnako však ľudí uchváti aj pokojný zážitok vo voliére s veveričkami, sysľami, svišťami i s utáranými papagájmi. Hostia sa zabavia aj v prostredí výbehu opíc, kde budú môcť nazrieť do bežného denného režimu makakov, kosmáčov či mačiakov. Milovníkov zvierat potešia i skrotené líšky obyčajné i polárne či úchvatné ukážky voľného letu dravcov i mnohé iné atrakcie.

Pre deti je pripravená i možnosť vyskúšať si jazdu na poníkovi či koňovi. ZOO Kontakt tiež môžete nakŕmiť zvieratá z vlastnej ruky s nimi poskytovaným krmivom. Navyše sa so zvieratkami môžete odfotiť alebo spraviť si s nimi video a zvečniť tak tento zážitok aj spoločnou fotografiou či videom. ZOO Kontakt poskytuje i špeciálny program a zľavy pre školské či hromadné výlety. Pri vopred objednaných väčších skupinách je zoo schopná poskytnúť sprievod i v poľskom jazyku.

Cenník:

  • dieťa do 1 roka - vstup zdarma
  • dieťa od 1 do 14 rokov - 5,00 €
  • dospelí a deti od 15 rokov - 7 €

 

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.