Malinô Brdo (18.9.2021 18:00):
8.0 °C

Vlkolínec (UNESCO)

Vlkolínec (pamiatka UNESCO) – Okolie Fatraparku

Svetová atrakcia UNESCO Vlkolínec je na dosah autom len pár kilometrov od apartmánov Fatrapark v Hrabovskej doline a tiež krátkou túrou označeným chodníkom. V decembri 1993 bola zapísaná do zoznamu Svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO. Vlkolínec ako jediná obec na Slovensku nie je narušená novou výstavbou.

Dominantou čisto drevenej obce je zvonica a tiež 45 pôvodných stavieb. Parkovisko pri Vlkolínci sa nachádza pod kopcom na začiatku dediny. Časté akcie a aktivita nadšencov lákajú do Vlkolínca turistov z celého sveta. Pri návšteve sa platí vstupné a v dedine nájdete aj niekoľko obchodíkov so suvenírmi a umením.

Náš tip: Pešia túra do Vlkolínca cez turistický chodník Veľkej Fatry (5 km)

Krátka pešia túra z Hrabova cez Malinô Brdo do Vlkolínca Vám spríjemní deň obdivovaním ticha v prírode Veľkej Fatry a na záver vás čaká odmena v podobe pôvodnej unikátnej dediny Vlkolínec.

Turistické informácie

Otváracie hodiny:

Pon: Zatvorené

Ut - Pia: 10.00 - 15.00 hod.

Sob, Ned, sviatok: 10.00 - 16.00 hod

Vstupné:

dospelí deti, dôchodcovia, invalidi Skupina nad 40 ľudí Parkovné (osobné auto) Sprievodca v slovenskom jazyku / 1 hod Sprievodca v cudzom jazyku / 1 hod
cena/eur 2 € 1 € 1 € 1 € 5 € 10 €

Galeria

Navigácia

Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.